Yaşam

Kar yağışı yüzünü gösterdi! Mart ayında Abant Gölü’nde kartpostal görüntüleri ortaya çıktı

Türkiye biraz kurak bir kış mevsimi geçiriyor.

Ocak ayının sonunda yüzünü gösteren kar yağışı kısa bir süre etkili oldu.

Yurdun doğusunda devam eden yağış diğer bölgeleri kendine hasret bıraktı.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı, Mart ayında yağan karla birlikte beyaza büründü.

Şehir merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunan ve etrafı çam ağaçlarıyla çevrili tabiat parkında yeşil ve beyazın birlikteliği görsel bir şölen oluşturdu.

Karın tadını çıkardılar

Abant’a gelen tatilciler, mart ayında gördükleri kar manzarası eşliğinde göl çevresinde yürüyüş yaparak doğanın tadını çıkardı.

Göl çevresinde yürüyüş yapıp bol bol fotoğraf çeken tatilciler eşsiz manzaranın keyfini çıkardı.

“Güzel bir ortam yakaladık, her yer kar”

İzmir’den Abant’a gelen Dursun Demir, ” İzmir’de kar yok. Bu yıl da mevsimler değişti. Kuraklık var, susuzluk var. Burada da şansımıza kar yağdı. Keyifli bir ortam yakaladık, her yer kar. Buraya en son 10 yıl önce gelmiştik.”söz konusu.

“Abant olağanüstü bir yer”

Abant’ı çok sevdiğini ifade eden Minüre Demir, ” Abant olağanüstü doğası olan bir yerdir. Olağanüstü. Burada ikinci kez. Kızıma hamileyken geldim. Kızım şimdi 10 yaşında. Döndük, döneceğiz.”dedi.

“Deprem bölgesinden geldik”

Gaziantepli depremzede Mustafa Bayel, “Abant çok güzel bir yer. Gölün manzarası çok güzel biz faytonla gittik. Elektrikli faytonlar harika. Buralar çok güzel herkes gelip görsün. Sarsıntılı bölgeden geldik. akıl hastası olarak oradan biraz uzaklaştık ve rahatlama ihtiyacı hissettik.Aslında çok rahatladık.İçimize oksijen ve bolca orman havası çekiyoruz.dedi.

“Antalya’da kar yağmadığı için Bolu’ya geldik”

Berat Azda dedi ki: Abant’a Antalya’dan geldik. Antalya’da kar yağmadığı için Bolu’ya geldik. Çok temiz bir havası var.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu