Teknoloji

Riot Games Hacklendi: League of Legends Kaynak Kodları Sızdı

League of Legends ve Valorant gibi hitleriyle oyun dünyasının devlerinden biri olan Riot Games, hacklendiğini duyurdu ve sızdırılan bilgilerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Riot Games son zamanlarda çok fazla sorun yaşıyor.

League of Legends, Valorant, Teamfight Tactics, Wild Rift ve Legends of Runeterra ile milyonlarca oyuncuyu birbirine bağlayan Riot Games, bir hack saldırısına maruz kaldığını duyurdu.

League of Legends ve Teamfight Tactics’in kaynak kodları çalındı!

Riot Games’ten yapılan açıklamaya göre dünyanın en popüler oyunlarından League of Legends ve Teamfight Tactics’in kaynak kodları bilgisayar korsanlarının eline geçti. Ayrıca Riot Games’in hile koruma sisteminin kaynak kodları da çalıntı ortada.

Riot Games, sosyal medya hesaplarından bahisle ilgili bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, bahsi geçen oyunların kaynak kodlarının çalındığı ancak kullanıcı bilgilerinin gerçeğe uygun olmadığı belirtildi. Aynı zamanda Riot Games, çalınan bilgiler için bilgisayar korsanlarına fidye ödemeyi reddettiklerini de paylaştı.

Bundan sonra ne olacak?

Riot Games kanadı tarafından yapılan açıklamalarda, bilgisayar korsanları tarafından elde edilen bilgiler nedeniyle ileriki yamalarda çeşitli aksaklıklar olabileceği belirtildi. Bunun dışında oyunlarda artabilecek hilelere karşı oyuncular uyarıldı. Elbette oyunların kaynak kodlarının korsanların elinde olması da büyük bir problem. Riot Games’in bundan sonra hangi adımları atacağını hep birlikte göreceğiz.

haberbaglar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu