İş

Denizli Büyükşehir’de sevindiren iş sözleşmesi imzalandı

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir DESKİ bünyesinde çalışan PERAŞ işçilerinin sendikal haklarını kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi Genel Müdürlüğü’nde (DESKİ) çalışan PERAŞ AŞ işçisinin Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Mustafa Ünal, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, Öz- Güven-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ümit Yalçın, PERAŞ AŞ Yürütme Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürü Niyazi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Türlü, Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Seval Gebeş, Sezai Söylemez ve beraberindekiler katıldı. Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Önder Özdemir, yeni dönem toplu iş sözleşmesine uzun yıllardır olduğu gibi birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde imza attıklarını söyledi. Önder Zolan’ın işçilerin fiyatlarının belirlenmesinde imkanları sonuna kadar zorladığını belirten Özdemir, “Allah ondan razı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Toplu iş sözleşmemiz hayırlı olsun.”

Kardeşlik ve yoldaşlık ruhuyla…

Başkan Zolan ise tüm çalışanlarla el ele kol kola Denizli’deki güzellikleri hayata geçirdiklerini belirterek, “Soğuk-sıcak-yorgun demeden çalışan yol arkadaşlarımız her zaman gayret gösterdiler. Hep birlikte Denizli’yi adından söz ettiren bir şehir haline getirdiğimiz vurgulanan “En büyük katkıyı ve emeği çalışanlarımız verdi. Yoldaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Denizli’de yapacak çok işimiz var. Aynı anlayış ve kardeşlik ruhuyla yolumuza devam edeceğiz.” seviyesinde olduğunu belirterek, “Çalışanlarımızın maaş ve alacaklarını bir gün bile geciktirmedik. 1.242 çalışanımızın iş akdini gerçekleştiriyoruz. Toplu iş sözleşmemiz hayırlı ve uğurlu olsun.” Konuşmaların ardından Öz-Güven-Sen ve Hizmet-İş Sendikaları ile toplu iş sözleşmesi imzalandı. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu