Haber

İsveç’teki çirkin saldırıya eski başbakandan tepki: Yararlı salak

geçen haftalarda İsveç Aşırı sağcı siyasetçi Rasmus Paludan’ın Ankara’daki Türkiye Büyükelçiliği yakınında Kuran-ı Kerim yakması dünyayı ayağa kaldırdı. Türkiye’deki bu tatsız saldırıya çok sert tepki gösterdi ve olayın ikili ilişkileri zedelediğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında, “Merak etmeyin, NATO’ya girmenize izin vermeyeceğiz” dedi.

“FAYDALI APTAL”

Eski Başbakan Mandalena Andersson, İsveç devlet televizyonu SVT’ye yaptığı açıklamada, ülkesinin NATO’ya üyelik sürecini değerlendirdi. Andersson, İsveç’in önemli bir NATO sürecinden geçtiğini belirterek, halkı bu sürece yardımcı olmaya çağırdı. iğrenç şeyler Kur’an’ı çarpık bir ruh haliyle yakmak. Ve bunu teşvik ederseniz, İsveç ile İslam alemi arasındaki iyi ilişkileri bozmak isteyen güçler için faydalı bir aptal olursunuz. Ben de olumlu buluyorum. NATO sürecindeki atmosferi soğutmak için hükümet ve Dışişleri Bakanlığı.” dedi.

“SONUÇLARINI DÜŞÜNMEK SORUMLULUĞUMUZ VAR”

İsveç Demokrat Partisi’nin “İfade özgürlüğü çerçevesinde 100 Kur’an yakılabilir” açıklamalarını da değerlendiren Andersson, “Her zaman kendinizi ifade etme hakkınız var. Ama bunun doğuracağı sonuçları da düşünme sorumluluğunuz var.” İktidarı dışarıdan destekleyen İsveç Demokratlar Partisi ile işbirliği. Dış politika ve İsveç’in güvenliği açısından gözden geçirilmesi gereken bir durum.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu